naghshe1

فیلم نقشه، کاری از معلم هنرمند مراوه ای، رتبه اول مسابقه پرسش مهر استان گلستان را کسب کرد.

به گزارش راه اترک، کار هنری محبتعلی سیدی، مشاور دبیرستان شهید بایرام قلیچ برفر شهرستان مراوه تپه توانست رتبه اول پرسش مهر در استان گلستان را به دست آورد.

محبتعلی سیدی، مستندساز و فیلمساز جوان و خوش ذوق ساکن کلاله که در آموزش و پرورش مراوه تپه به عنوان مشاور مشغول به فعالیت است توانست با ارائه فیلم زیبا و پرمحتوای نقشه، رتبه اول پرسش مهر در استان گلستان را به دست آورد.

سیدی در خصوص این فیلم می گوید: این فیلم کوتاه 5 دقیقه ای که با هنر نمایی چند دانش آموز و دبیر خود به زبانی ساده اختلاف سلیقه ها در کشور به تصویر می کشد علاوه بر سادگی تصویر برداری و نور طبیعی و بدون صدابرداری مجزا ودیالوگ های ساده و روان، لایه های زیرین و نیمه پنهان نیز دارد که باعث زیبایی کار برای مخاطب باهوش شده است.

چند نکته در مورد این فیلم کوتاه:

1-      این فیلم اشاره به  کشورعزیزمان ایران را  دارد در قالب کلاس . معلم می تواند رهبری عزیز باشد و مبصر رئیس جمهور ،  دانش آموز دست چپ نماد اصلاح طلب ها و  دانش آموز دست راست نماد اصولگرایان و دانش آموز دیگر نیز طیفی غیر از ایندو.

2-      ابتدای کار با تکمیل کردن خط مرزی شمال شرق شروع میشود که اشاره به منطقه ی مرزی مراوه تپه (محل ساخت فیلم ) را دارد و اینکه دانش آموزان این شهر مرزش محافظ این مرز هستند.

3-      در قسمتی از فیلم خود مبصر نیز باعث ایجاد تشنج در کلاس میگردد .

4-      اشاره به اینکه مردم از بازی های جناحی احزاب خسته شده اند و ...

5-      تصویر افتادن نقشه ی کشور بر روی زمین می خواهد بیان کند که دعواهای این جناح ها باعث زمین خوردن کشور و ضربه های جدی به نظام خواهد شد.

6-      تحریکات خارجیی و آنورآبی  باعث بسیاری از مشکلات و اختلافات در کشور است.

7-      حواسمان باشد در هنگامی که در کشور اختلافی به وجود می آید از بیرون مرزها تماشاگر ما هستند.

8-      رنگ سبز روی سطل زباله اشاره به فتنه ی سبز در سال 88 دارد و در بکگراند آن رنگ سبز، ستاره ی داوود که نماد صهیونیسم و هدایت فتنه از سوی آنها را دارد به چشم میخورد.

9-      در پایان فیلم تکمیل نقشه با کمک سه دانش اموزی که هرکدام نماد یک طیف در کشور که با سلایق مخطلف بودند.

این فیلم در کانال فضای مجازی سایت راه اترک به آدرس : maravehkandida@ منتشر شده است.

سایت راه اترک برای این معلم هنرمند جوان و خوش ذوق گلستانی آرزوی موفقیت و سربلندی می کند.

انتهای پیام/جامی