guharirad

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان پیگیر مشکل اضافه شدن غیرقانونی ، اضافه خدمت فرهنگیان شد.

 به گزارش راه اترک، در حالی که جامعه مدیون خدمت ارزشمند معلمان است، پخش شایعه ای در فضای مجازی، موجب تشویش ذهن فرهنگیان در آستانه بازنشستگی آنها شده است.

قشر بزرگی از جامعه فرهنگیان، معلمانی هستند که از طریق تحصیل در مراکز دانشسراهای تربیت معلم وارد حوزه آموزش شده اند.

سال گذشته شایعه ای کوتاه مدت در فضای مجازی پخش شد مبنی بر این که سنوات آموزشی دوره دانشسراها از سابقه خدمت آنها حذف خواهد شد که البته این شایعه تکذیب شد.

حالا چند روی است که خبر حذف شدن دوران وقفه خدمت (برخی از دانشسراییها به خاطر عدم انجام عمل به تعهد از سوی دولت در موعد مقرر استخدام نشدند و مدتها بلاتکلیف مانده بودند.) معلمان استخدامی از مراکز دانشسرا موجب تشویش ذهن معلمان شده است.

این در حالی است که از با تجربه ترین معلمان به خصوص در دوره ابتدایی محسوب می شوند.

هنوز هیچ بخش نامه ای در این خصوص به ادارات نیامده است ولی برخی از معلمان استان گلستان در تماس با راه اترک از برگشت خوردن پرونده بازنشستگی خود به خاطر همین موضوع خبر می دهند.

در این خصوص نیز هنوز هیچ مقام مسئولی پاسخگوی معلمان نیست.

برخی بر این باور هستند که انتشار این قبیل شایعه ها با توجه به نزدیکی عید نوروز و همچنین انتخابات ریاست جمهوری، چیزی جز تشویش اذهان جامعه را به دنبال نخواهد داشت.

در همین خصوص بیش140 معلم که سالها قبل از طریق دانشسراهای تربیت معلم وارد بدنه آموزش و پرورش شده بودند نامه ای اعتراض آمیز در این زمینه نوشته و تحویل نماینده شرق گلستان دادند.

همچنین تعدادی از معلمان گلستانی با مستندات لازم به دیدن احسان گوهری راد، مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان رفتند.

محمد سراجه ، نماینده معلمان طرح دانشسراهای تربیت معلم در استان گلستان در گفتگو با راه اترک گفت: در خصوص پیگیری و اعتراض به حذف سنوات فاصله خدمتی توسط دیوان عدالت و نیز
صندوق بازنشستگی،
و تاخیر در بازنشستگی فرهنگیان به همراه جمعی از همکاران فرهنگی، با احسان گوهری راد، مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان دیدار کردیم.
در این دیدار، گوهری راد ضمن تاکید بر اطلاع از موضوع مطرح شده ، قول پیگیری این موضوع را به ما داد.
سراجه اضافه کرد: آقای گوهری راد، در خصوص موضوع حذف سنوات فاصله خدمتی گفت: هم ما و هم استاندار گلستان در این خصوص درجریان هستند و ما برای این موضوع هم با دفتر
وزیر و هم با حراست وزارت خانه هم به صورت شفاهی و هم صورت مکتوب نامه نوشته ایم و مطالبه حق معلمان را پیگیر هستیم.
سراجه گفت: آقای مدیرکل در خصوص روش پیگیری گفت: هم ما از طریق وزارت خانه و هم از طریق نمایندگان مجلس پیگیر موضوع هستیم و هم شما از طریق دیوان عدالت اداری پیگیر موضوع باشید.
این نماینده معلمان استان گلستان در گفتگو با مدیرکل آموزش و پرورش در پایان گفت: آقای مدیرکل در پایان اضافه کرد: حتی اگر معلمان تمایل داشته باشند، خودم با تنی چند از نمایندگان معلمان
برای طرح و پیگیری موضوع فاصله خدمتی به دیدار وزیر برویم.
در خصوص این مشکل که اعتراض تعداد زیادی از معلمان در سراسر کشور را به همراه داشته است، معلمانی که دوره آموزشی خود را در دانشسراهای تربیت معلم گذرانده بوده اند و بین فارغ التحصیلی
و استخدام آنها (علی رغم تعهد دولت مبنی بر استخدام سریع آنها بعد از فارغ التحصیلی) فاصله بوده ، این فاصله خدمتی جزو سابقه آنها نبوده و باید آنها این مدت را دوباره تدریس کنند.

انتهای پیام/رضا جامی